Okostelefonozott operáció közben
Lehet, hogy ez lesz a jövő? Hogy csökkentsék az idegességét, megengedték egy kínai nőbetegnek, hogy okostelefonozhasson helyi érzéstelenítésben végzett műtétje közben.
Lehet, hogy ez lesz a jövő? Hogy csökkentsék az idegességét, megengedték egy kínai nőbetegnek, hogy okostelefonozhasson helyi érzéstelenítésben végzett műtétje közben.
A magyarországi fiatalok több mint háromnegyede tagja valamelyik online közösségi szolgáltatásnak. Hiába vélik néhányan, hogy a fiatalok körében már itthon is a Snapchat a legmenőbb, a Facebookot pedig alig használja valaki, a Magyar Ifjúság 2016 című tanulmány egyértelműen azt mutatja, hogy ez nem így van.
A hazugságkutatás még nem tart ott, hogy számítógép pótolhassa a józan észt, viszont emberi erőfeszítéssel most lehetetlennek látszik a tudatos internetes megtévesztés enyhítése.
Egy cégnek csak úgy lehet igényes és közönségcsalogató közösségi oldala, ha a képek a megfelelő méretben kerülnek fel oda. Itt egy remek segítség a Facebook, az Instagram és a YouTube optimális képméreteivel.
Magyarországon minden harmadik gyereket érinthet a jogi tényállással nem is rendelkező online zaklatás, de az internet más veszélyeket is rejt, amelyeket a szülők alábecsülnek. Több ezer anonim vallomás tanúsította ezt, egy országjáró kezdeményezés pedig ugyan vaskos javaslatot tett le az asztalra, megelőző stratégiája viszont parlagon hever. Marad oltalmazónak a szülő és a tanár – de mire képesek ők, ha közben elzárkóznak a közösségi oldalaktól? Pedig a veszély tényleg nagyobb, mint hinnénk.
Brecht Vandenbroucke Instagram-oldalán nem finomkodik: egy-egy képe egészen más megvilágításba helyezi valóságunkat.
Nyomkövetőt is rakhat a munkahely a céges autóra, letilthatja a közösségi oldalak használatát vagy a csetelést, kikötheti, hogy a céges mobilról nem lehet felhívni a családtagokat sem – mindez teljesen szabályos. Csak előre kell szólnia erről a dolgozóknak. Akik stikában könnyen megkerülhetnek sok tiltást. Sokszor pedig teljesen kártékony az alkalmazottak rövid pórázon tartása.
Az alábbi appnak köszönhetően szemmel tarthatjuk, mikor és miket posztolgatnak ismerőseink.
Az okoskodó, a szalonképtelen, a kétkedő, a naiv – mindannyian ismerjük a leggyakoribb kommentelő-típusokat. Egy reklám ezeket az online viselkedési formákat figurázza ki ügyesen.
A Facebook és a Twitter régóta vetélytársak, egy infografika pedig be is mutatta, hogyan áll a rivalizálás.